چرا تحول دیجیتال نیاز به نوسازی بانک ها را پایان نمی دهد؟

페이지 정보

profile_image
작성자 Joellen
댓글 0건 조회 8회 작성일 24-09-21 11:26

본문

الکس کرگر، استراتژیست UX و بنیانگذار آژانس طراحی UX مالی UXDA، محصولات پیشرو بانکی و فین تک را در 37 کشور طراحی می کند.

gettyاصطلاح "تحول دیجیتال" در بخش بانکداری به یک کلمه رایج تبدیل شده است. طبق گفته گوگل ترندز، محبوبیت آن در سال گذشته افزایش یافته است. بسیاری از بانک‌هایی که من با آنها کار کرده‌ام آینده‌ای را تصور می‌کنند که در آن زیرساخت‌های دیجیتالی آن‌ها، پس از مدرن‌سازی، به همان آرامی و پیوستگی شعبه‌های آجری آن‌ها کار می‌کند.
اما من معتقدم که پشت نماهای درخشان و اصطلاحات تخصصی شرکتی یک واقعیت تلخ نهفته است: تحول دیجیتالی بخش بانکداری یک توهم است و امید به پایان نوسازی هر بانکی دروغ است.
می پرسی چرا توهم است؟ هر دگرگونی مستلزم یک مقصد است – نقطه‌ای که در آن سوژه به طور کامل از سیستم‌ها و فرآیندهای قدیمی خود به حالتی جدید و آماده برای آینده تبدیل شده است. با این حال، دلایل متعددی وجود دارد که چرا در صنعت بانکداری دیجیتال، این مفهوم تحول دیجیتال اساساً ناقص است.
افسانه فناوری تکمیل ثابت نیست. به طور مداوم تکامل می یابد. هر پیشرفت جدید نیاز به سازگاری و ادغام بیشتر را ایجاد می کند. بانک‌ها دائماً به دنبال نوآوری بزرگ بعدی هستند، خواه این نوآوری ابر، بلاک چین، هوش مصنوعی یا محاسبات کوانتومی باشد. این پیگیری بی پایان تضمین می کند که خط پایان تحول دیجیتال همیشه در افق فرو خواهد رفت.
اطلاعات بیشتر از FORMFORBES ADVISORبهترین حساب‌های پس‌انداز پربازده سال 2024 توسط کوین پین مشارکت‌کننده بهترین حساب‌های پس‌انداز سود 5 درصدی سال 2024 توسط Cassidy Horton Contributor به غول‌های فناوری مانند اپل و تسلا نگاه کنید. بخش عمده ای از موفقیت آنها در نوآوری بی امان و به روز رسانی های منظم است که نه تنها نیازهای کاربر را برآورده می کند بلکه پیش بینی می کند. من معتقدم که برای اینکه بانک‌ها مرتبط بمانند، باید از این مدل الگوبرداری کنند. این به معنای اتخاذ طرز فکری است که در آن محصولات و خدمات دیجیتال دائماً در حال تکامل هستند. اصلاح سطحی رابط کاربری (UI) یا یک راه حل دیجیتالی یکباره کافی نخواهد بود.
نوار همیشه در حال افزایش انتظارات مشتری مشتریان امروزی خواهان تجارب بانکی بدون درز، زمان واقعی و شخصی هستند. مشتریان از بانک های خود همان سطح راحتی، سرعت و شخصی سازی را انتظار دارند که از غول های فناوری مانند اپل، آمازون یا متا دریافت می کنند.
آنچه امروز مشتریان را راضی می کند، ممکن است فردا منسوخ تلقی شود. بانک ها به طور مستمر در حال افزایش پیشنهادات دیجیتالی خود برای ماندن در رقابت هستند و مفهوم تحول کامل را به یک سراب تبدیل می کنند. مسابقه برای ارضای انتظارات مشتری در حال تغییر مستلزم این است که تلاش‌های نوسازی در حرکت دائمی باشد.
لنگرهای نادیده سیستم های قدیمی با وجود سرمایه گذاری های قابل توجه در فناوری، بسیاری از بانک ها هنوز بر روی سیستم های قدیمی چند دهه کار می کنند. این زیرساخت‌های قدیمی عمیقاً ریشه‌دار هستند و ستون فقرات عملیات روزانه را تشکیل می‌دهند. انتقال از این سیستم ها نه ساده و نه سریع است و اغلب مستلزم هزینه ها، ریسک ها و زمان زیادی است.
بانک‌ها اغلب خود را در یک حالت ترکیبی می‌بینند، جایی که راه‌حل‌های دیجیتال جدید بر روی سیستم‌های قدیمی لایه‌بندی می‌شوند و یک اکوسیستم پیچیده و شکننده را ایجاد می‌کنند. این رویکرد تکه‌کاری نشان می‌دهد که این تحول هنوز کامل نشده است و شاید هرگز به طور کامل محقق نشود. زیرا حتی زمانی که یک سیستم را به طور کامل مدرن می کنید، سیستم دیگری می تواند به میراث تبدیل شود.
هدف متحرک امنیت سایبری با تحول دیجیتال، افزایش تهدید حملات سایبری همراه است. بانک‌ها اهداف اصلی مجرمان سایبری هستند و پیچیدگی این حملات در کنار پیشرفت‌های فناوری رشد می‌کند. همانطور که بانک ها فناوری های جدید را اتخاذ می کنند، به طور همزمان آسیب پذیری های جدیدی را باز می کنند که باید ایمن شوند. این نبرد بی‌امان در برابر تهدیدات سایبری تضمین می‌کند که فرآیند مدرن‌سازی تلاشی مداوم است، بدون پایان قطعی.
بانک های نوآوری جعلی اغلب آخرین دستاوردهای دیجیتال خود را به عنوان پیشگامانه تبلیغ می کنند. با این حال، بسیاری از این به اصطلاح نوآوری ها به جای تغییرات دگرگون کننده، پیشرفت های تدریجی هستند. چرخش بازاریابی حول این پیشرفت ها باعث ایجاد توهم پیشرفت می شود در حالی که سیستم ها و فرآیندهای اصلی اساساً بدون تغییر باقی می مانند.
چنین رویکرد سطحی مبتنی بر بازاریابی برای تحول دیجیتال معمولاً چرخه مدرن‌سازی را بدون پرداختن به چالش‌های ساختاری زیربنایی تداوم می‌بخشد. من معتقدم موسسات مالی باید فرهنگ بهبود مستمر و نوآوری کاربر محور را با اتخاذ طرز فکر و چابکی شرکت های فناوری در هسته خود جای دهند.
اتخاذ رویکرد مبتنی بر تجربه کاربری برای استراتژی دیجیتال چرا فکر می کنید پیشرفته ترین شرکت فناوری جهان، اپل، تجربه کاربری (UX) را در هسته استراتژی و تجارت خود قرار می دهد؟ اپل الگوی نوآوری مداوم است. به نظر می رسد هر شش ماه یک بار آنها به روز رسانی های اصلی را منتشر می کنند که انتظارات کاربر و استانداردهای بازار را بازتعریف می کند.
با این حال، تجربه کاربری فقط در مورد خوب جلوه دادن برنامه ها نیست. این نیز در مورد ساخت آنها بصری، کارآمد و لذت بخش است. این شامل تحقیقات جامع کاربر برای درک رفتارهای مشتری و نقاط دردناک است و به دنبال آن طراحی رابط های بصری و با طنین احساسی است.
دیجیتالی شدن بانکداری یک سفر مداوم است، نه یک مقصد. برای مقابله با این موضوع مانند شرکت های فناوری، در اینجا چندین تغییر استراتژیک برای بانک شما وجود دارد:
• مشتری مداری: مشتری را در مرکز استراتژی خود قرار دهید، با استفاده از بینش های مبتنی بر داده و رویکرد طراحی UX برای ارائه تجربیات دیجیتالی پیشرفته و بصری.
• فرهنگ نوآوری: به عنوان یک رهبر در سازمان خود، از تکامل دیجیتال حمایت کنید و فرهنگ نوآوری و چابکی را ایجاد کنید. با مهارت های فنی لازم روی استعدادها سرمایه گذاری کنید و ذهنیت یادگیری و سازگاری مداوم را تشویق کنید.
• سرمایه گذاری در فناوری: به نحوه سرمایه گذاری بیشتر در طراحی UX محصولات دیجیتال و زیرساخت های فناوری خود، از جمله محاسبات ابری، API ها، هوش مصنوعی و امنیت سایبری نگاه کنید. (افشای کامل: شرکت من مانند سایرین خدمات در این زمینه ها ارائه می دهد.)
• مشارکت: همکاری با استارت آپ های فین تک، شرکت های فناوری و سایر بازیگران صنعت را در نظر بگیرید که می توانند به شما در تسریع نوآوری، دسترسی شما به فن آوری های جدید، و استفاده از تخصص خارجی برای پیشبرد تکامل کمک کنند.
• روش شناسی چابک: در تجربه من، اتخاذ روش های چابک در مدیریت و توسعه پروژه می تواند انعطاف پذیری و سرعت را افزایش دهد.
داستان بی پایان را در آغوش بگیرید من معتقدم این تصور که تحول دیجیتال در بانکداری به نقطه پایانی می رسد، خیالی آرامش بخش اما گمراه کننده است. در واقع، نوسازی بخش بانکی یک داستان بی پایان است. تکامل مستمر یک امر عادی جدید است، بنابراین به جای تعقیب توهم یک نقطه پایانی، روی ساختن سیستم‌های سازگار و انعطاف‌پذیر تمرکز کنید که می‌توانند با چشم‌انداز تکنولوژیکی در حال تغییر و انتظارات مشتریان دیجیتالی دائما در حال افزایش تکامل پیدا کنند.
یک رویکرد کاربر محور می تواند به شما کمک کند تا به طور مداوم سفر مشتری دیجیتالی بانک خود را اصلاح و ارتقا دهید. در تجربه من در کمک به بانک‌ها برای بهبود طراحی UX خود، پذیرش این طرز فکر نه تنها می‌تواند شما را برای آینده آماده کند، بلکه کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که بانک شما در دنیایی که تغییر تنها چیز ثابت است، چابک و رقابتی باقی می‌ماند. سفر تحول دیجیتال واقعی است، اما هرگز به پایان نخواهد رسید، بنابراین با چشمانی کاملا باز و آماده برای نوآوری های بی نهایت، در آن حرکت کنید.
شورای تجارت فوربس مهمترین سازمان رشد و شبکه سازی برای صاحبان و رهبران مشاغل است. آیا واجد شرایط هستم؟
من را در توییتر یا لینکدین دنبال کنید. وب سایت من را بررسی کنید. الکس کرگر الکس کرگر، استراتژیست UX و بنیانگذار آژانس طراحی UX مالی UXDA، محصولات پیشرو بانکداری و فین تک را در 37 کشور طراحی می کند. مشخصات اجرایی کامل الکس کرگر را اینجا بخوانید.">

* استانداردهای تحریریه چاپ
* چاپ مجدد و مجوزها

Here is more info regarding جدیدترین اخبار خودرو قطره look into our page.

댓글목록

등록된 댓글이 없습니다.